Offering you a complete choice of services which include 35 kva tata motors single phase diesel generator.
₹ 538039 / Piece Get Latest Price
| Rated Power | 35 kVA |
| Engine Brand | Tata Motors |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 230 V |
| Genset Type | Silent |
| Condition | New |
| Start Type | Electric Start |
| Structure Type | Silent |
| Fuel Type | Diesel |
| Cooling System | Water Cooled |
| Speed | 1500 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Generator Model No | TPDG35 |
| Power Rating | 28 kW |
| Engine Model No | 497SPTC 76 |
| Engine Power | 56 HP |
Sunil Kumar Jain (CEO)
Mona Generator Services Private Limited
C-426, 3rd Floor, Nirman Vihar, New Delhi - 110092, Delhi, India